Dramë në fluturimin Dortmund – Ohër, pasagjerit i përkeqësohet gjendja, avioni ulet në Venecia

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Fluturimi i Wizz Air W67778 u nis nga Dortmundi dje në mëngjes për në Ohër. Por së shpejti pati skena dramatike mbi retë, raportoi portali Wa.de e Gjermanisë.

Avioni duhej të devijoj fluturimin duke ateruar në Venecia për shkak të një urgjence mjekësore për një pasagjer në bord. Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i aeroportit Marco Polo në Venecia i pyetur nga 24RHEIN, përcjel INA.

“Mund të konfirmojmë se një pasagjer u sëmur gjatë fluturimit. Avioni duhej të bënte një ulje urgjente në aeroportin e Venecias për të lejuar që pasagjeri të merrte kujdes të menjëhershëm mjekësor”, theksuan nga Aeroporti Marco Polo.

Pacienti është shtrirë në spital dhe se ende është paqartë gjendja e tij shëndetësore.

Avioni, me numër fluturimi W67778, “u nis siç ishte planifikuar” të enjten në mëngjes në orën 9:55 të mëngjesit nga Aeroporti i Dortmundit, ndërsa rreth orës 11:30 në afërsi të kufirit kroato-boshnjak ka devijuar fluturimin drejt Venecias, ku ka ateruar, por rreth orës 13:15, “Wizer” arriti të vazhdojë fluturimin për në destinacionin e planifikuar në Ohër.(INA)

TË FUNDIT
7 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
11 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
11 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
16 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
16 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

ME TE LEXUARA

20 orë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!
11 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
20 orë
Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!
7 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
1 ditë
Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri
20 orë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

LEXO MË SHUMË

Biden

CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

Biden

Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

INFO

NA NDIQ