Dramë në Lazio – Atletico Madrid / “Portieri hero”, shënon gol spektakolar në sekondat e fundit (VIDEO)

INA
INA

20/09/2023

Dramë e vërtetë në ndeshjen derbi të Champions League mes Lazios dhe Atletico Madrid. Mysafirët nga Madridi udhëhoqën që nga minuta e 29-të e takimit me golin e Barrios.

Ndeshja u zhvillua me raste thuajse të barabarta nga të dyja skuadrat.

E kur të gjithë po prisnin fundin e takimit dhe fitore të Atleticos, në skenë doli portieri i Lazios, Provedel.

Siç ndodh zakonisht në ndeshje të tilla kur portierët dalin në sulm për t’i ndihmuar ekipit të shënojë gol edhe sonte u duk si një përpjekje dëshpëruese e portierit lacial. Por pas një krosimi në sekondat e fundit nga Luis Alberto dhe pas një kaosi para portës madrilene, Provedel në mënyrë spektakolare u hodh në ajër dhe devijoi topin me kokë drejt rrjetës së portierit madrilen, Jan Oblak. Kjo vulosi fatin e takimit me rezultatin 1:1./KlanMacedonia

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

haqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Mirlind Daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INFO

NA NDIQ