Dramë në Maqedoni! Gruaja futet në lokal, derdh benzinë dhe e kërcënon pronarin se do ta djeg objektin

ina-online
ina-online

17/03/2024

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se mbrëmjen e djeshme, respektivisht rreth orës 22:10, është arrestuar një grua 32 vjeçe me iniciale K.I. në Prilep, përcjell TV21. Sipas Policisë, e njëjta ishte futur në një lokal dhe kishte kërcënuar pronarin se do ta digjte të njëjtin.

“Përkatësisht, me datë 16.03.2024, rreth orës 22:00, në DPB Prilep, T.K.(61) nga Prilepi ka raportuar se rreth orës 21:30, K.I ka hyrë në objektin e tij hotelierik në Prilep dhe ka spërkatur dyshemenë me një shishe të mbushur me lëng të ndezshëm dhe ka kërcënuar se do t’i vinte flakën objektit. K.I. është ndaluar në stacionin policor në Prilep dhe pas dokumentimit të rastit do të bëhet kallëzim përkatës”, shtojnë nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

izet mexhiti

Izet Mexhiti: Ali Ahmeti vendosi brenda natës që ta kandidojë Bujarin për president për ta përçarë votën shqiptare

INFO

NA NDIQ