Drejtori i RTK-së: Emisionin me Drilon Gashin e ndala unë, është i dënuar për sulm ndaj gruas

INA
INA

04/03/2024

Drejtori i RTK-së, Rilind Gërvalla, ka reaguar ndaj këngëtares Adelina Ismaili për sa i përket emisionit të saj që transmetohet në mediumin publik “Show i së premtes”.

Ismaili e kishte të ftuar teologun Drilon Gashi, por redaksia e RTK-së nuk e aprovoi transmetimin e këtij emisioni, me arsyetim se Gashi ka qenë i dënuar nga Gjykata Themelore në Pejë për dhunë në familje.

Ismaili emisionin e patransmetuar të dielën e publikoi në faqen e saj në Facebook.

Për këtë situatë Gërvalla është shprehur i habitur, duke thënë se Ismaili ka postuar në storie të rrjeteve sociale, siç thotë ai, “fabrikime të medieve private”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-04-15-21-40-25-867_com.facebook.katana-edit

“O Egla ose unë në shtëpi”/ Jetmiri shantazhon: Do iki nga BBV nëse nuk…

kiara koncert luizi

Kiara e sfidon me këngë, Luizi paralajmëron krijimin e grupit të ri muzikor (video)

egla

ITALIANI që i ka RRËMBYER zemrën EGLËS del “në dritë”?/ Ish banorja: Kanë një BIZNES bashkë, por…

Screenshot_2024-04-15-16-42-54-850_com.facebook.katana-edit

“Nxehet” atmosfera në Big Brother, Egla dhe Erjola bëjnë “twerk” në kuzhinë

kiara

Kiara tregon ndryshimin drastik që ka pësuar në shtatzëni

ledion lico

Ledioni publikon foton më të bukur të fëmijëve tij

luizi kiara

Luizi dhe Kiara japin lajmin e shumëpritur

Luizi dhe Kiara

Luizi dhe Kiara do të jenë më afër publikut, ja ku do të mund ta ndiqni jetën e përditshme të çiftit

xhuliana nura

Xhuli Nura opinioniste në Big Brother VIP Kosova 3 krah Luiz Ejllit?

INFO

NA NDIQ