Drejtori i TikTok apel përdoruesve amerikanë: Mos e lejoni mbylljen e platformës

INA
INA

14/03/2024

Pasi Dhoma e Përfaqësuesve amerikanë miratoi një projekt-ligj që detyron kompaninë TikTok të ndërpresë lidhjet me pronarin e saj në Pekin, ose ndryshe ndalohet në SHBA, ka ardhur edhe reagimi i drejtori i Përgjithshëm i TikTok, Shou Zi Chew.

Ai u ka bërë thirrje përdouesve amerikanë të mobilizohen për të mbrojtur platformën popullore të videove në pronësi të ByteDance kineze në emër të të drejtave kushtetuese.

“Ne besojmë se mund ta kapërcejmë këtë situatë së bashku.

Mbroni të drejtat tuaja kushtetuese. Bëjeni zërin tuaj të dëgjohet,” tha Chew në një video-mesazh të postuar në X, platforma e Elon Musk.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

iphone- telefon mobil

Pretendimi se përditësimi më i fundit i iOS i bën pajisjet të papërdorshme, ka një zgjidhje për këtë problem

tik tok

TikTok me shërbimin e ri kërcënon Instagramin

meta-logo-1

​Meta prezanton çipin e ri të trajnimit për inteligjencën artificiale

spacex-leshon-me-sukses-raketen-falcon-heavy_5cb0dafb5e977

Sa i ‘rrezikon’ Starlink kompanitë shqiptare të internetit?

iphone- telefon mobil

Messenger bën ndryshime dhe përdoruesit mezi i kanë pritur!

Elon-Musk-cip

Musk: IA do ta tejkalojë inteligjencën njerëzore deri në fund të vitit të ardhshëm

tik tok

TikTok po zhvillon një aplikacion të ri që do të konkurrojë me Instagram

Apple-1

Apple do të paguajë shuma të mëdha për të licencuar miliona imazhe me Al

Bitcoin

Bitcoin në 72,600 dollarë: halving është afër

INFO

NA NDIQ