Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

INA
INA

31 Maj, 2023

Emri i Lionel Messit ka qenë në buzët e tifozëve të Barcelonës muajt e fundit, pasi spekulimet vazhdojnë të rriten për një rikthim të mundshëm në Kataluni të argjentinasit, i cili pritet të largohet nga Paris Saint-Germain si lojtar i lirë këtë verë.

Megjithatë, pavarësisht interesimit të skuadrës katalunase për të ri-nënshkruar argjentinasin, ata ende nuk kanë dorëzuar një ofertë për kontratë, gjë që i ka komplikuar negociatat kohët e fundit.

Barcelona është në pritje të miratimit nga La Liga për planin e tyre të qëndrueshmërisë financiare, i cili merr parasysh se si klubi do të përballet kundër Fair Play Financiar gjatë dy sezoneve të ardhshme.

Jordi Cruyff, i cili do të largohet nga posti i tij si Drejtor Sportiv i Barcelonës në fund të sezonit, ka konfirmuar për Mundo Deportivon se, nga këndvështrimi i klubit, shqetësimi i vetëm për marrëveshjen ka të bëjë me FFP.

“Kjo varet nga ajo që dëshiron Messi, dhe gjithashtu nga “fair-play” ekonomik që LaLiga shënon për ne”, ka zbuluar ai.

Messi thuhet se është i prirur të marrë një vendim për të ardhmen e tij shumë shpejt, dhe duke pasur parasysh se Barcelona është ende në pritje të miratimit për planin e tyre të qëndrueshmërisë, duket të jetë një situatë frustruese për të gjithë të përfshirët. /Telegrafi/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

vedat-muriqi

Gol dhe asist, Muriqi ndihmon skuadrën për të rigjetur avantazhin ndaj “blaugranave”

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

neymar-2

Neymar i përgjigjet pretendimeve se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal

Armando Duka

Armand Duka me post të rëndësishëm, bëhet njeriu i dytë i UEFA-s

fshf

FSHF fiton organizimin e Evropianit 2025

salah

Salah dhe De Bruyne, objektivat kryesore të Arabisë Saudite për verën e ardhshme

haland

Haaland, më shumë gola se sa Chelsea!…

INFO

NA NDIQ