Dogana e Maqedonisë: 5 emigrantë janë gjetur në një rimorkio për pjesë këmbimi të një kamioni

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19 Prill, 2023

Drejtoria doganore njoftoi se të premten (14 prill) ekipet e saj kanë parandaluar hyrjen e paligjshme të pesë emigrantëve nga Kongoja dhe Afganistani në vend, transmeton Portalb.mk.

Migrantët ishin fshehur në një rimorkio për pjesë rezervë në një kamion me targa të Serbisë, ndërsa janë zbuluar nga doganierët gjatë kontrollit në pikën kufitare “Bogorodica”.

“Me datë 14.04.2023, pesë emigrantë pa dokumente identifikimi janë gjetur në pikën kufitare doganore “Bogorodica”, gjatë kontrollit të një automjeti mallrash me targa të Serbisë të regjistruar për transit. Gjatë kontrollit të detajuar të mjetit të kryer me skaner celular, pesë personat me origjinë nga Kongoja dhe Afganistani janë gjetur në pjesën e rimorkios të destinuar për pjesë këmbimi”, njofton Drejtoria.

Personat më pas i janë dorëzuar Departamentit për Çështje Kufitare dhe Migracion në Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB) për procedurë të mëtutjeshme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_2044

E fejuan kur ishte vetëm 4 vjet, historia e pabesueshme e gruas: 18 vjet jam martu, ai i ka pas 15, fëmijë u kanë

IMG_2041

Haziri me akuza: Qeveria Kurti shkaktoi krizën e 7-të me Veriun gjatë mandatit të saj

hotel

Në Strugë dhe Ohër në gastronomi nevojiten rreth 2000 punëtorë, por nuk ka kush të punojë, rinia largohet

IMG_2043

Shea: Veriu çështje e brendshme e Kosovës, punoni me BE-në e SHBA-në dhe mos e humbni besimin

mesi-argentina

Gazetari argjentinas zbulon të ardhmen e Messit

kurti vucic

Kurti thotë se dhunën në veri e shkaktuan grupet fashiste, pjesë e listës së pagave të Serbisë

kurti kfor

Komandanti i KFOR-it: Albin Kurti ka bërë veprime të njëanshme

cigare-750x430

Shqipëria, e fundit në rajon për kultivimin e duhanit

vucic

Mediat kroate: Vuçiq me video-adresim gati si Millosheviqi në vitin 2000

INFO

NA NDIQ