Drejtoria e Doganave sekuestroi stoli të argjendit, ora të dorës dhe veshje

Picture of INA
INA

21/11/2023

Drejtoria e Doganave të Maqedonisë së Veriut njofton se gjatë fundjavës në tre raste janë konfiskuar rreth 2.7kg stoli të argjendit, 33 ora të dorës dhe 160 palë rroba, transmeton TV21. Vlera e përgjithshme e gjësendeve të konfiskuara shkon në gjysmë milion denarë.

“Janë sekuestruar nga ekipet mobile të departamentit për kontroll dhe hetime në tri kontrolle në pikat kufitare hyrëse në “Bogorodicë”, “Bllacë” dhe “Tabanoc”, gjatë fundjavës së kaluar. Me këto veprime janë shkatërruar përpjekjet për ekonomi gri, gjegjësisht për të shmangur pagesën e doganës prej rreth 150 mijë denarë”, shtojnë nga Doganat.

TË FUNDIT
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
3 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
3 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut
4 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
4 orë
Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
11 orë
Rivotim në shtatë vendvotime për Zgjedhjet parlamentare 2024
1 ditë
60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!
6 orë
Zjarr në departamentin e grave në Idrizovë, katër punonjëse kanë përfunduar në Toksikologji
1 ditë
Sot Ixheti nesër Artani, ndryshe s'ka kuptim as ndryshimi
1 ditë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
11 orë
Protestë e të punësuarve të Postës
1 ditë
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit
6 orë
Dogana e Maqedonisë sekuestron 1.7 tonë medikamente të dëmshme për shëndetin e qytetarëve

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

merko ramiz

Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi

denari-756x420-696x387-1

Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë

INFO

NA NDIQ