FOTO/Drejtuesit e Universitetit të Tetovës realizuan takim pune me drejtorin e Spitalit Klinik të Tetovës

Picture of INA
INA

06/10/2023

Rektori i Universitetit të Tetovës, Jusuf Zejneli së bashku me kryetarin e Senatit, Vullnet Ameti, më 5 tetor 2023, e kanë takuar drejtorin e Spitalit Klinik të Tetovës, Ilir Demiri. Me këtë rast, drejtuesit e UT-së e kanë uruar z. Ilir Demiri për emërimin e tij në krye të këtij institucioni shëndetësor tejet të rëndësishëm për qytetin e Tetovës dhe më gjerë. Në këtë takim drejtuesit e institucioneve të sipërpërmendura theksuan nevojën imediate për të vijuar bashkëpunimin midis tyre, sidomos me Fakultetin e Shkencave të Mjekësisë që tashmë e ka dëshmuar se jep kontribut thelbësor në përgatitjen e kuadrove nga lëmi i mjekësisë.

Universiteti i Tetovës dhe Spitali Klinik i Tetovës bazuar edhe në profilin e veprimtarisë që zhvillojnë, nga viti në vit e kanë forcuar bashkëpunimin ndërinstitucional si në këmbimin e stafit ashtu edhe në organizime të tjera që kanë për qëllim hulumtimet shkencore.

Në përmbyllje të këtij takimi, drejtuesit e UT-së e përgëzuan Demiri për iniciativën e ndërmarrë në funksion të riorganizimit dhe konsolidimit të plotë të Spitalit Klinik të Tetovës.

TË FUNDIT
44 minuta
Mexhiti: Asnjë Ivan Stoilkoviç nuk mundet kurrë që t’i ndryshojë faktet e kryera!
51 minuta
Sali: për shqiptarët ky rotacion politik nënkupton edhe rotacion në jetën e tyre reale, sepse më 2024 po përfundojnë vitet e letargjisë
1 orë
Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
1 orë
Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …
1 orë
Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike

ME TE LEXUARA

24 orë
Bekteshi: Pre që qeveria e re ta revidojë vendimin në mënyrë që të mos ketë rritje të çmimit të energjisë elektrike
1 orë
Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike
21 orë
Ku janë premtimet e VLEN-it në Programin qeverisës? Heqja e 20%-shit, presidenti në Kuvend, aksionet shtetërore…
1 ditë
Merko nuk ndihet fajtor për emërimin e drejtorëve në Shkollën Fillore “Goce Dellçev”
4 orë
“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë
24 orë
Spanja nis procedurat për njohjen e Kosovës
1 orë
Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …
21 orë
Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”

LEXO MË SHUMË

Foto

Mexhiti: Asnjë Ivan Stoilkoviç nuk mundet kurrë që t’i ndryshojë faktet e kryera!

shefii 2 (1)

Sali: për shqiptarët ky rotacion politik nënkupton edhe rotacion në jetën e tyre reale, sepse më 2024 po përfundojnë vitet e letargjisë

Angela Ageler

Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri

FB_IMG_1718965756133

Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …

4a80d4fb-369e-4972-951f-6704aa84eccf

Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike

IMG_3408

Arben Fetai: Këto janë prioritetet dhe katër shtyllat e VLEN në Qeverinë e re

kasami

Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë

Foto

Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë

policia-maqedonise-598x330

Në një fermë në Gostivar janë vjedhur lopë dhe qengja

INFO

NA NDIQ