“Dreqi t’hangtë, s’e le asnjë qershi pa e hongër”, deklarata e Musliut që e shkriu së qeshuri Kurtin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ia ka kujtuar kryeministrit Albin Kurti, deklaratat e tij për seancat që mbaheshin gjatë natës, në kohën kur ai ishte në opozitë.

“Kur vijshe e i çojshe krahët si shqiponjë e bojshe “po mbani seanca natën, po tutni prej popullit, prej kujt po ikni”. Çka po bën sot Albin? Dreqi t’hangtë, nuk e le asnjë qershi pa e hongër. Asnjë qershi s’do me e lanë”, ka thënë Musliu.

Pas kësaj deklarate të Musliut, Kurti skuqet nga e qeshura, derisa në disa momente mundohet ta mbulojë të qeshurën me duar. Përveç Kurtit, me këtë deklaratë të Musliut, qeshën edhe deputetët.GE

Video nga minuta 1:34.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

moti-1

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

bislimi-petkovic-lajcak

Lajçak sot në Prishtinë, takon Bislimin për zbatimin e Marrëveshjes Bazike

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

INFO

NA NDIQ