Drin Ahmeti do të nis me padi, paralajmëron Bilall Kasamin

Picture of ina-online
ina-online

04/07/2023

Drejtori i kompanisë ‘Thor Industries’, Drin Ahmeti, i njohur si nipi i kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, ka paralajmëruar se do ta padisë kryetarin e partisë BESA dhe kryetarin e komunës së Tetovës, Bilall Kasami, nëse nuk kërkon falje publike për akuzat që i bëri në një konferencë për shtyp për veprimet e kompanisë.

“Sa i përket konferencës për media të mbajtur nga kryetari i partisë BESA dhe kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami, ju njoftojmë se është një gënjeshtër e plotë dhe informacion i hedhur gabimisht në opinion. “Thor Industries” mohon të gjitha të pavërtetat e shprehura nga zoti Kasami, të cilat çojnë në punë joetike lidhur me kompaninë”, ka thënë Drin Ahmeti në një deklaratë për opinionin.

Sipas tij, këto pretendime të Kasamit janë krejtësisht të pavërteta, të cilat dëmtojnë si kompaninë ashtu edhe reputacionin e tij personal.

Kasami pyeti Ahmetin se për cilën Prokurori e ka fjalën, kur kërkon hetime.

“Për atë Prokurori e cila drejtohet nga një shërbetor i juaji, për atë që është e kapur kokë e këmbë nga ju? E keni fjalën për atë të cilën e udhëheq Islami, i cili, njëjtë sikur nipi juaj Drini, nuk e dinte se si ka përfunduar nëpër shtëpitë tuaja duke bërë fotografi me ty dhe familjarët tuaj.

Për cilën gjykatë e keni fjalën zotëri Ahmeti, për gjykatën të cilës, edhe pse udhëhiqet nga njerëzit tuaj të afërt ju vetë nuk i besoni, e lëre më që popullata as katër përqind nuk i beson?

Nëse je aq i sigurt në ftesën që bëni për hetim nga ana e prokurorisë dhe gjykatës apo anti korrupsionit, a mund të na sqarosh për hir të së vërtetës, pa u futur në hetimet për të cilat bëni thirrje ju, prej nga brenda natës nipi juaj arriti të zgjohet në mëngjes me një kapital prej 32 milion eurosh?

Për hir të korrektësisë, dhe për të mos i lodhur organet e drejtësisë të bëjnë hetime, a mund ti dhe Drejtori juaj Fetsimi të na shpjegoni, fotoja e nipit tënd me drejtorin, është bërë para apo pasi e mori grantin prej 80.000 euro, në shenjë falënderimi? “, ka shtuar Kasami.(INA)

TË FUNDIT
1 orë
Siljanovska Davkova i pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri shqiptar Denion Mejdani
1 orë
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje
2 orë
Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr
2 orë
Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme
2 orë
Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore

ME TE LEXUARA

17 orë
KE shqetësime për sistemin e drejtësisë në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Aderime të reja në ASH në Kumanovë, Taravari: Dyert janë të hapura për të gjithë
5 orë
Restorantet e Qeverisë dhe Parlamentit shtrenjtojnë çmimet, s'ka më fasule, ramstek ma lirë se falë
23 orë
Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!
1 orë
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje
17 orë
I merret licenca një kompanie të lojrave të fatit, Lotaria Shtetërore ka vepruar paligjshëm
1 ditë
Mexhiti: Kalojmë në veprim kundër kumarit

LEXO MË SHUMË

IMG_0044

Siljanovska Davkova i pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri shqiptar Denion Mejdani

burgu-idrizove

Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje

IMG_4697

Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr

arben taravari2

Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme

vanja

Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore

policia

Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

arben fetai

“Spiun i Albin Kurtit”, Fetai flet për kritikat për pasurinë e tij: Levica vazhdimisht merret me mua

IMG_4697

Fetai: Do të ndryshojmë ligjin, për një vit të mbyllim 70% të kazinove

ilinden krusheve

Për festën e Ilindenit, Siljanovska-Davkova në Pelincë dhe Prohor Pçinski, Mickoski në Krushevë, Gashi në Shkup

INFO

NA NDIQ