Driton Nebiu: Ka filluar kthimi i mjeteve në buxhetin e shtetit nga pasuria e sekuestruar e Nikola Gruevskit

ina-online
ina-online

12/10/2023

Drejtori i Agjensionit për menaxhimin me pashrinë e sekuestruar, Driton Nebiu ka njoftuar se ka filluar kthimi i mjeteve në buxhetin e shtetit nga pasuria e sekuestruar e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski.

“Drejtesi për të gjithë. Me hyrje në procedurë të Qeverisë ka filluar kthimi i mjeteve në buxhetin e shtetit nga pasuria e sekuestruar e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, bëhet fjalë për dy banesa që ndodhen në rrugën Bihaçka, njëri prej 65 m2, tjetri 44m2 KO Kisela Voda 1 i konfiskuar me aktgjykim të formës së prerë III KOK nr.63/21 nga Gjykata Themelore Penale Shkup. Përveç këtyre dy banesave janë konfiskuar edhe tre banesa në Panorama Residence si dhe tokë ndërtimore në KO Qendër dhe tokë ndërtimore në KO Norovë për të cilën po ashtu në një kohë sa më të shkurtër do të vihet në procedurë për shitje”, theksoi Nebiu përmes një postimi në rrjetet sociale.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ