Dronët godasin objektet e infrastrukturës në rajonin e Kurskut, pretendon Rusia

Picture of INA
INA

05/10/2023

Një sulm me dron natën e 5 tetorit goditi objektet e infrastrukturës në rajonin Kursk të Rusisë, pretendoi guvernatori Roman Starovoit, përcjell Bota sot.

Guvernatori tha se dronët sulmuan objektet në rrethet Sudzha, Korenevsky dhe Glushkovsky, duke shkaktuar ndërprerje të energjisë.

Nuk u raportua për viktima të tjera.

Starovoit pohoi se ekipet e emergjencës ishin në vendngjarje dhe se furnizimi me energji elektrike ishte rivendosur pjesërisht.

Raportet për sulme me dronë në rajonin e Kurskut dhe rajone të tjera në kufi me Ukrainën janë shtuar javët e fundit. Qeveria ukrainase rrallë komenton këto pretendime.

TË FUNDIT
6 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
6 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
8 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
9 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
9 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

11 orë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
18 orë
Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”
15 orë
Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm
11 orë
Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër
18 orë
Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet
14 orë
Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ