Dua Lipa debuton me të dashurin e ri Romain Gavras në Festivalin e Filmit në Kanë

INA
INA

20 Maj, 2023

Dua Lipa dhe i dashuri i saj i ri, Romain Gavras dukeshin shumë të dashuruar teksa bënë debutimin e tyre në tapetin e kuq në Festivalin e 76-të të Filmit në Kanë të premten në mbrëmje.

Këngëtarja e “New Rules”, 27-vjeçare, konfirmoi se ishte në lidhje me regjisorin Romain, 41 vjeç, i cili është ish-i dashuri i Rita Orës.

Çifti deri më tani e ka mbajtur marrëdhënien e tyre shumë private – por pozuan bashkë në shfaqjen e filmit “Omar La Fraise”.

Për eventin, Dua veshi një fustan të zi “Celine” nga Hedi Slimane, i zbukuruar me disa prerje ovale për të ekspozuar një shkëlqim të lëkurës së saj – i kompletuar me një të çarë të lartë në këmbë, shkruan DailyMail.

Teksa u kthye, profili i saj anësor tregonte një prerje të shkurtër që ia ekspozonte shpinën, ndërsa u plotësua me një model të kryqëzuar prapa.

Flokët i vendosi në një stil elegant, të tërhequra në një topuz të lartë, ndërsa balluke të modës i përfshinin ballin.

Ajo zgjodhi një ‘make-up’ klasik joshës për të theksuar bukurinë e saj, ndërsa shtoi një palë vathë të mrekullueshëm të varur.

Ndërkohë Romain dukej gjithashtu elegant me një kostum të zi – por e gjithë vëmendja e tij ishte tek e dashura e tij yll “Don’t Start Now”, pasi ai nuk mund t’i hiqte sytë nga ajo.

Këngëtarja shkëlqeu teksa tregonte të dashurin e saj të ri pasi nuk mund të mbanin duart larg njëri-tjetrit.

Dua dhe Romain u mbajtën për dore teksa mbërritën në premierë dhe ai vendosi një dorë në belin e saj teksa pozonin për foto.

Më vonë, ajo vendosi duart e saj në gjoksin e tij në një shfaqje shumë të dashur, pasi ata dëshmuan se ndiheshin shumë rehat me njëri-tjetrin.

Në muajin mars, burimet pohuan se dyshja ishin njohur me njëri-tjetrin për muaj të tërë, pas ndarjes së saj nga Anwar Hadid në 2021.

“Dua dhe Romain janë njohur në heshtje për disa muaj. Ata kanë qenë duke shijuar kalimin e kohës së bashku. Dyshja u takua me rrethet e ngushta të njëri-tjetrit gjatë periudhës festive dhe kanë shumë të përbashkëta”, tha një burim për The Sun.

“Dua e di se sa e rëndësishme është të gjesh dikë që e kupton industrinë e saj. Ajo ndjen se Romain e kupton plotësisht. Ata të dy janë njerëz vërtet krijues”, shtuan burimet.

Ata ishin parë më herët duke dalë pas festës vjetore të çmimeve BAFTA të Netflix në Chiltern Firehouse në Londër.

Filmi artistik “Omar La Fraise” u xhirua në Algjeri dhe luan partnerët francezë të krimit Benoit Magimel dhe Reda Kateb, të cilët janë në arrati.

Filmi është një histori dashurie dhe fokusohet në dy marrëdhënie: një mes dy burrave dhe një romancë mes një burri dhe një gruaje./Bota Sot

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lajcak escobar kurti

Përfundon takimi, Escobar dhe Lajçak 3 kushte për Kurtin

luizi koncert

Luizin s’ka kush që e ndalë, shuma të larta nëpër koncerte, turne në Amerikë – ja detajet

Luizi-Efi-1

Risi në raportin mes Efit dhe Luizit

kfor-600x360

Mbërrijnë në Kosovë trupat shtesë të NATO-s

ora-rryma-evn-struja

Nesër llogaritja e re në Qeveri për çmimin e ri të rrymës

fatmir mexhiti

Ministri Mexhiti nis me shkarkime: S’ka më drejtorë që flenë

wagner koloneli putinit

Mercenarët e “Wagner” i marrin peng kolonelin e njohur Putinit

ali ahmeti bdi

“Problemet s’i zgjedh kojshia, por shtëpia”,Ahmeti porosi “Grupit të Zjarrit”

kurti vucic

BE e gatshme të organizojë takimin Kurti -Vuçiq, përmenden disa kushte

INFO

NA NDIQ