Dua Lipa për çmimet ‘Grammy’, një moment që nuk do ta harrojë

0

Mbrëmjen që kaloi, Dua Lipa, shkruajti historinë në ndarjen e çmimeve “Grammy Aëards”, duke u bërë shqiptarja e parë që ka fituar dy prej tyre.

Dua arriti të rrëmbej cmime në dy kategoritë në të cilat ishte e nominuar, “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe “Artistja më e mirë e re”, njofton Klan Kosova.

Por siç duket Dua ende nuk po arrin të besojë se tashmë i posedon këto dy çmime, e këtë e ka bërë të ditur në Instagram.

“Jam duke e pickuar vetën. Nuk mund ta procesoj faktin se ia dola. Një moment të cilin nuk do ta harroj kurrë”, ka shkruar Dua.