Dua Lipa zbulon titullin, kopertinën, listën e këngëve dhe datën e publikimit të albumit të ri

INA
INA

14/03/2024

Dua Lipa ka zbuluar titullin, kopertinën, listën e këngëve dhe datën e publikimit të albumit të saj të tretë.

I titulluar “Radical Optimism”, albumi do të publikohet më 3 maj dhe përbëhet nga 11 këngë, duke përfshirë dy këngët paraprake, “Houdini” dhe “Training Season”, shkruan Variety.

Në një kthesë intriguese të titullit, kopertina shfaq këngëtaren në ujë, vetëm disa metra larg nga një peshkaqen.

Këngëtarja e njohur së fundmi ka folur edhe për inspirimin e këtij albumi.

Ajo pëe New York Times ka thënë se është frymëzuar nga “stili i viteve 1970″.

Lista e këngëve:

1.End Of An Era

2.Houdini

3.Training Season

4.These Walls

5.Whatcha Doing

6.French Exit

7.Illusion

8.Falling Forever

9.Anything For Love

10. Maria

11. Happy For You

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

egla

“I kam shkruajtur një mesazh për produksionin”, Për çfarë e ka fjalën Egla?

dea-mishel-premiera

Dea Mishel në gjendje jo të mirë shëndetësore

Screenshot_2024-04-17-20-07-57-315_com.facebook.katana-edit

Profesor Kabo tregon të preferuarën e tij në Big Brother Vip

kengetaret estrada

Zvicër/ Ndalohet në një diskotekë Sinan Vllasaliun, Soni Malajn dhe Don Phenom

egla

Egla-Liamit: O ndyrsirë,një grua nuk preket me mendim, jo më me dorë

frances

Çmime ‘marramendëse’/Ja sa kushtoi veshja e Françeskës dje

liami romeo lid

“Prindërit më pritën në breg të detit me ditë të tëra”, historia rrëqethëse e Liam përlot banorët

jetmiri egla

Debatet me Eglën, Jetmiri: Më ka vënë në lojë burrërinë

egla

Zbulohet – Egla tha së është “single”, por dokumenti tregon që ajo është e martuar

INFO

NA NDIQ