Dudush tregon si u sulmua

Picture of INA
INA

29/05/2024

Kryetari i komunës së Shuto Orizarit, Kurto Dudush është sulmuar në oborrin e komunës nga një qytetar i revoltuar, shkruan Alsat.

Sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme, personi Z.I. 49 vjeçar nga Shkupi në ambientet e Komunës Shuto Orizore është sjellë në mënyrë agresive dhe e ka sulmuar kryetarin e Komunës, Kurto Dudush.

Rastin për Alsat e konfirmoi edhe vete kryetari i komunës Dudush.

“Çdo problem që nuk ka të bëjë me komunën apo pozitën time si kryetar komune, zakonisht adresa e parë për që qytetarët e Shuto Orizarit e kanë për të shprehur pakënaqësinë e tyre është tek unë apo administratën komunale. Dhe kësaj radhe një qytetar i pakënaqur erdhi me dhunë duke sharë dhe dëgjova një zhurmë, zbrita poshtë të shihja se çfarë po ndodhte dhe ai direkt me kapi dorën, më tërhoqi zvarrë dhe kishte tjerë që na ndanë. E pash të arsyeshme që duhet ta paraqes në polici dhe e paraqita”, tha Kurto Dudush – Kryetar i Komunës së Shuto Orizari.

Sipas tij, në oborrin 47 vjecarit Z.I. që sulmoi kryetarin, disa ditë më herët janë zhvilluar punime nga ana e Ndërmarrjes së Ujësjellësit, pas riparimit të dëmit ka mbetur një pjesë e dheut në oborrin e tij dhe për këtë arsye është drejtuar tek komuna ku ka kërkuar që ekipet e komunës të largojnë dheun e mbetur nga oborri i tij, edhe pse i është sqaruar se nuk është nën kompetencat e komunës./Alsat

TË FUNDIT
4 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
5 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
6 orë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
7 orë
Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare
7 orë
Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)

ME TE LEXUARA

2 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Imerlije Saliu: Prioritet i kësaj qeverie është avancimi i politikave sociale, lufta kundër varfërisë!
14 orë
Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre
1 ditë
Punëtorit nga Maqedonia i bien përmbi 800 kg, lëndohet rëndë
1 ditë
Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë
13 orë
Sa do të kursehet në shëndetësi me heqjen e drejtorëve ekonomik nga Klinikat
1 ditë
Mickoski: Mjaft debatuam për çështje etnike, është koha të fokusohemi në ekonomi dhe zhvillim
1 ditë
Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin
9 orë
Kathimerini: A do të bëhet Mickoski Orbani i izoluar i Ballkanit!?

LEXO MË SHUMË

bejxhan iljaz

Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

isuf kadriu

Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

LSDM

Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

sadulla duraki duraku

Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare

Adnan Azizi

Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)

arben taravari

Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

Mickoski

Kathimerini: A do të bëhet Mickoski Orbani i izoluar i Ballkanit!?

Klinika Shkupi Spitali Shkup

Sa do të kursehet në shëndetësi me heqjen e drejtorëve ekonomik nga Klinikat

autobus-privat-shkup

Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre

INFO

NA NDIQ