Duhanpirësit në hall: Nis inspektimi i lokaleve (VIDEO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17 Janar, 2023

Nga tymi mezi shihen mes veti, ndërsa taketuket i kanë mbushur përplot.

Edhe pse e ndaluar të pihet cigarja brenda në lokale të mbyllura një pjesë e tyre kanë shkelur ligjit. Këtë ka konstatuar Inspektorati shtetëror i Tregut.

“Ispektorati i tregut gjatë këtyre ditëve ka kryer rreth 200 kontrolle në të gjithë vendin, ndersa në 56 prej tyre ka konstatuar shkelje. Sipas ligjit nëse pihet cigare ne vend te mbullyr perveç pronarit të lokalit dënohet edhe personi i cili kapet me cigare brenda në lokal”.

E qytetarët e anketuar kryesisht joduhanpirës thonë se për duhanpirësit duhet të ketë vend të posaç m në lokalet për mos tu penguar atyre që nuk e pinë duhanin./KlanMaqedoni

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Antonio-MIloshoski-800x445

Milloshoski: LSDM-ja ka dy propozime mbi tavolinë, s’ka nevojë për grupe pune

arben taravari ash

Taravari:Censurë ndaj shqiptarëve në Luginë të Preshevës

FB_IMG_1686399536286

Ndërron jetë në moshë të re, kryetari i një dege të Lëvizjes BESA

policia-kosoves

Mitrovicë: Burri sulmon bashkëshorten dhe pastaj djeg shtratin e fjetjes në shenjë revolte

Mickoski-kovacevski-Ahmeti

Kovaçevski: Të gjitha kërkesat e VMRO-së janë përmbushur, edhe ajo për BDI-në

mjek

Maqedonia nivelizon çmimet në shëndetësi për shtetasit e Kosovës

edi rama

Flaka Surroi: Rama më mirë ta kishte shkruar një draftstatut për Luginën e Preshevës

Daniel HOKANSON

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Jemi shumë të shqetësuar

florian bieber

Bieber: Vuçiq po e përdor Kosovën për të larguar vëmendjen nga protestat kundër tij

INFO

NA NDIQ