Duka: Kemi aplikuar për Evropian në bashkëpunim me Serbinë

Picture of INA
INA

16/05/2024

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka në një intervistë për “Opinion” ka ndarë lajmet për projektet e reja që synojnë të realizojnë.

Kreu i FSHF-së, Duka ka thënë se në bashkëpunim me shtetin serb, Shqipëria ka kandiduar për të zhvilluar aktivitetin për kampionatin evropian të 21-vjeçarëve.

Armand Duka: Aktivitet i rëndësishëm shumë është edhe kampionati i 17-vjeçarëve në 2025 në Shqipëri dhe tani ne kemi aplikuar për të pasur Kampionatin Europian të 21-vjeçarëve në 2027 në bashkëpunim Shqipëri-Serbi, do të jemi kandidatë të përbashkët.

– Po kandidatët e tjerë kush janë?

Armand Duka: Është Turqia një prej kandidatëve, jemi Shqipëri dhe Serbi, domethënë akoma nuk i di.

– Po organizimi, sa stadium ka Shqipëria?

Armand Duka: Duhen minimumi tetë stadiume për të organizuar një kampionat europian. Ne i kemi katër stadium aktualisht, kemi “Air Albania”, Elbasanin, Shkodrën, Kukësin që është në të njëjtën kategori, kategoria e katërt ku mund të zhvillohen ndeshje ndërkombëtare. Dhe kemi për të ndërtuar edhe tre stadiume të tjera në mos gaboj Vlorë, Korçë edhe Durrës. /TV Klan

TË FUNDIT
10 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
10 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
11 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
10 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
24 orë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
15 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
14 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
11 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ