Duraku: Në vitin 2001, kemi pasur një togë prej romëve në Brigadën 112 të UÇK-së

INA
INA

02/04/2024

Sadulla Duraku nga BDI, në Click Plus në TV21 komentoi edhe akuzat e opozitës shqiptare, për atë se BDI nga parti kombëtare, ka kaluar në parti me koncept qytetar. Duraku duke komentuar zgjerimin e Frontit Europian me romët, boshnjakët dhe turqit, tha se në luftën e vitit 2001, në UÇK ka pasur një togë me komunitet romë.

https://www.facebook.com/watch/?v=432691655935042&t=0

“Kurse ne romët pse i kemi marr, unë ta them një arsye pse romët i kemi marr. Romët në vitin 2001, ne kemi pasur një togë prej romëve në Brigadën 112 të UÇK-së tonë. Ata janë të merituar, ata vendin e kanë në BDI në Front Europian”, tha Duraku në TV21.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ