Durmishi: Gjykata Kushtetuese e vërtetoi, puna për ndërtimin e stadiumit në Tetovë do të vazhdojë

Picture of INA
INA

04/07/2024

Ministri i Ekonomisë dhe Punës, Besar Durmishi tha se vendimi i djeshëm i Gjykatës Kushtetuese vërtetoi se nuk ka parregullsi në ndërtimin e stadiumit të Tetovës. Durmishi theksoi se punimet janë në fazën e parë dhe se të njëjtat do të vazhdojnë.

“Gjykata Kushtetuese e vërtetoi edhe njëherë atë që ne kemi pasur të drejtë. Punimet do të vazhdojnë”, theksoi mes tjerash Durmishi.

TË FUNDIT
9 minuta
I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston
10 minuta
Mbytet një person në Liqenin e Dojranit
13 minuta
Ministri Murtezani takohet me ambasadoren Ageler: Të përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe integrimin e vendit në BE
14 minuta
FOTO/Durmishi-Grigorjan: Jemi të përkushtuar të thellojmë bashkëpunimin për rritjen ekonomike
54 minuta
Dr. Ilir Shabani, drejtor i ri i Klinikës për Sëmundje Ortopedike në Shkup

ME TE LEXUARA

1 ditë
VLEN: Hajdutëria sinonim i BDI-së - Qeverisja e tyre mbi 20 vjeçare është drejtpërdrejt fajtor për eksodin e të rinjve shqiptarë
2 orë
Mickoski takohet me Vuçiqin: Të thellojmë edhe më shumë bashkëpunimin mes dyja vendeve
23 orë
Profesori kumanovar, Astrit Iseni do të jetë zv/ministër në MPB
5 orë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Qeveria çoi në Kuvend listën e zëvendësministrave, këto janë emrat?
2 orë
Shaqiri: Koalicioni Evropian asnjëherë nuk kanë qenë të interesuar për ish-ushtarët e UÇK-së

LEXO MË SHUMË

baste bastore

I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston

dojran

Mbytet një person në Liqenin e Dojranit

ageler murtezani

Ministri Murtezani takohet me ambasadoren Ageler: Të përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe integrimin e vendit në BE

besar durmishi

FOTO/Durmishi-Grigorjan: Jemi të përkushtuar të thellojmë bashkëpunimin për rritjen ekonomike

IMG_4483

Dr. Ilir Shabani, drejtor i ri i Klinikës për Sëmundje Ortopedike në Shkup

rijad shaqiri

Shaqiri: Koalicioni Evropian asnjëherë nuk kanë qenë të interesuar për ish-ushtarët e UÇK-së

mickoski-2

Mickoski takohet me Vuçiqin: Të thellojmë edhe më shumë bashkëpunimin mes dyja vendeve

baste bastore

I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston

policia-tetoves-spb-mpb

Djali dhe reja sulmojnë prindërit në një fshat të Tetovës

INFO

NA NDIQ