Besar Durmishi: Artan Grubi , skandalozi i përfaqësimit të shqiptarëve në RMV

Picture of ina-online
ina-online

30/08/2023

Një nga eksponentët e Lëvizjes BESA në Tetovë dhe njëerit kreu i këshillit komunal të Tetovës, Besar Durmishi përmes një postimi në rrjetet sociale ka drejtuar kritika të ashpra në adresë të zëvendëskryeministrit Artan Grubi.

Ja postimi i tij:

“Ai, ashtu siç u fut në politik pa bindje dhe pa vizionë, me logjikën e përfitimit personal duke improvizuar politikë të flliqtë, nga një subjekt nga rruga, arriti që nga hiçi, me servilizmin e tij, të dalë si figura e parë e partisë. Ai, mbetet i padiskutueshëm dhe qëndron në fronin e tij duke mos u cënuar nga askushi në parti.

Në momentet kur gati e gjithë struktura e BDI-së u ngritën kundër tij, mbetet enigmatike dhe për t’u nënvizuar se pse z. Ahmeti nuk hoqi dorë nga ai. Ai, rrezikoi të gjithë partinë dhe humbjen e elektoriatit vetëm e vetëm për të mbajtur të paprekshëm Artan Grubin. Çka është kjo lidhje nga rruga në zyrë, e cila mbetet enigmë sot e kësaj dite. Artani nga rruga arriti të bëhet njeriu kryesorë i z.Ahmetit.

Dilema është nëse Aliu është peng i Grubit apo Grubi është peng i Aliut?!

Sidoqoftë, ajo që është e qartë për publikun është se BDI-ja bashkë me aktivistët dhe votuesit e saj, mbeten peng i veprimeve të pamatura të Grubit, i cili në karrierën e tij politike, njihet si tip i skandaleve dhe i gafave.
Tash llogarisni ky tip skandaloz për ta nxjerë kinse kryetarin Bilall Kasamin gabim, për iniciativën e rrugës Tetovë – Prizren tha se Albinin e paska dërguar z.Bilall Kasami në vend të gabuar.

Ai vazhdon me gabimet dhe injorancën e tij, dhe skandalin e rradhës e bëri kur tha se rrugën e bën qeveria, ndërkaq takimin me ministrin e Transportit të Kosovës e bëri lideri i tij në selinë e BDI-së dhe të gjithë këto skandale Artani dhe BDI i bëjnë çdoherë kur janë në gjendje rreziku dhe humbje dhe e gjithë kjo në saje të panikut që i kaploi nga pritja madhështore e Albin Kurtit në Tetovë dhe Shkup!”, shkruan Besar Durmishi. (INA)

TË FUNDIT
13 minuta
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet
14 minuta
Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!
47 minuta
Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës
4 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
4 orë
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
11 orë
Mos-deklarimi i pronës, Antikorrupsioni ndërpret mbi 20 procedura të zyrtarëve
1 ditë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
5 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet
1 ditë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

LEXO MË SHUMË

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

uns struge jeton shaqiri merko

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

INFO

NA NDIQ