Besar Durmishi: Artan Grubi , skandalozi i përfaqësimit të shqiptarëve në RMV

ina-online
ina-online

30 Gusht, 2023

Një nga eksponentët e Lëvizjes BESA në Tetovë dhe njëerit kreu i këshillit komunal të Tetovës, Besar Durmishi përmes një postimi në rrjetet sociale ka drejtuar kritika të ashpra në adresë të zëvendëskryeministrit Artan Grubi.

Ja postimi i tij:

“Ai, ashtu siç u fut në politik pa bindje dhe pa vizionë, me logjikën e përfitimit personal duke improvizuar politikë të flliqtë, nga një subjekt nga rruga, arriti që nga hiçi, me servilizmin e tij, të dalë si figura e parë e partisë. Ai, mbetet i padiskutueshëm dhe qëndron në fronin e tij duke mos u cënuar nga askushi në parti.

Në momentet kur gati e gjithë struktura e BDI-së u ngritën kundër tij, mbetet enigmatike dhe për t’u nënvizuar se pse z. Ahmeti nuk hoqi dorë nga ai. Ai, rrezikoi të gjithë partinë dhe humbjen e elektoriatit vetëm e vetëm për të mbajtur të paprekshëm Artan Grubin. Çka është kjo lidhje nga rruga në zyrë, e cila mbetet enigmë sot e kësaj dite. Artani nga rruga arriti të bëhet njeriu kryesorë i z.Ahmetit.

Dilema është nëse Aliu është peng i Grubit apo Grubi është peng i Aliut?!

Sidoqoftë, ajo që është e qartë për publikun është se BDI-ja bashkë me aktivistët dhe votuesit e saj, mbeten peng i veprimeve të pamatura të Grubit, i cili në karrierën e tij politike, njihet si tip i skandaleve dhe i gafave.
Tash llogarisni ky tip skandaloz për ta nxjerë kinse kryetarin Bilall Kasamin gabim, për iniciativën e rrugës Tetovë – Prizren tha se Albinin e paska dërguar z.Bilall Kasami në vend të gabuar.

Ai vazhdon me gabimet dhe injorancën e tij, dhe skandalin e rradhës e bëri kur tha se rrugën e bën qeveria, ndërkaq takimin me ministrin e Transportit të Kosovës e bëri lideri i tij në selinë e BDI-së dhe të gjithë këto skandale Artani dhe BDI i bëjnë çdoherë kur janë në gjendje rreziku dhe humbje dhe e gjithë kjo në saje të panikut që i kaploi nga pritja madhështore e Albin Kurtit në Tetovë dhe Shkup!”, shkruan Besar Durmishi. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan. Një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Screenshot_2023-10-02-23-10-48-452-edit_com.android.chrome

Aliti: Ahmeti ka biseduar me Kovaçevskin për Ligjin e UÇK-së (video)

LSDM SDSM

LSDM: Nuk rritet çmimi i energjisë elektrike, nga dhjetori rikthehet tarifa e lirë ditore

bilall kasami

Kasami paralajmëron prurje të reja në Lëvizjen BESA: Bashkohuni në kalanë e shpresës dhe dinjitetit!

universiteti-i-tetoves-UT

Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

arber ademi

Ademi: Opozita e bashkuara, zëdhënëse e VMRO-së!

Arbri 05

FNT SkupiFestival Shkup së shpejti do të fillon edicionin e tij të 17 të me radhë

fatos reka arjanit hoxha

Hoxha priti në takim ambasadorin e Fatos Reka

Llukman Hebibi

Hapja solemne e vitit të ri akademik në Fakultetin e Administrimit të Biznesit në Kumanovë

INFO

NA NDIQ