Durmishi – Grubit: Po dështon, nuk të ndihmojnë as portalet, e as llajku që e bën vet

Picture of ina-online
ina-online

25/11/2023

Kryetari i Këshillit komunal të Tetovës, Besar Durimishi përmes një shkrimi dedikuar zbardhjes së skandalit me portalet që financohen nga ministria për sistem politik për ti shërbyer propagandës së BDI-së dhe për të sulmuar opozitën, Durmishi potencon se zv kryeministri Artan Grubi me propagandën e tij madje dështoi të manipuloj edhe të vërtetën për kryqin në Kodrën e Diellit.

Postimi i plotë i Durmishit:

Ashtu siç pritej, nga kabineti i zv. kryeministrit dalin informata se qenka tendosur keq rreth skenareve dhe manipulimeve që populli i’a ka kuptuar. Aq shumë qenka nervozuar zv.kryeministri saqë duke i rënë grusht tavolinës ka kërkuar llogari nga punëtorët e tij pse kanë dështuar në manipulimin e të vërtetës për kryqin në Kodrën e Diellit.

Po paguan me dhjetra portale për të manipuluar dhe për të bërë propagandë në favor të partisë së tij, dhe përsëri po dështon. Dështimin e tij si politikan dhe të partisë së tij po mundohet ta mbulojë me portale dhe me inskenime të ndryshme, si ky i fundit në Kodrën e Diellit, ku po mundohet të nxisë luftë ndëretnike dhe fetare, por, populli i’a lexojë letrën ne xhep.
Eh, kur nuk je i sinqertë edhe kapja për kryqi nuk të shpëton, e as portalet qe i paguan nuk të bejnë derman.

As ajo ndërtesë institucionale nuk të ndihmon, që herë po e keqpërdorë për takime partiake e herë si zyrë propaganduese për informacion.

Fatkeqësisht për ju, e fatmirësisht për popullin, jeni me diagnozë për të cilën ska derman. As portalet, e as llajku që e bën në portalin tënd të vërtetën smund ta ndryshojë.

TË FUNDIT
3 minuta
Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6
4 minuta
Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit
48 minuta
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
2 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet
2 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ixhet Memeti nuk ka imunitet
9 orë
VLEN në qeveri/Alternativa kryeparlamentarin dhe një zv/kryeminstër
1 ditë
Breshër me madhësi sa kokrra e arrës në fshatin Hotël të komunës së Likovës
5 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
2 ditë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
14 orë
Rivotim në shtatë vendvotime për Zgjedhjet parlamentare 2024
1 ditë
60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

LEXO MË SHUMË

arber ademi

Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6

ziadin sela

Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

INFO

NA NDIQ