Dy banesa dhe makina të tipit Fiat Brava dhe Lada – Pasuria e Bekim Sali sa ishte Anëtar i Bordit të Drejtorëve

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Ministri i Shëndetësisë Bekim Sali, akoma nuk ka deklaruar pasurin e tij që kur ka marrë postin e të parit të shëndetësisë, një muaj më parë, shkruan Alsat.

Në ueb faqen e antikorrupsionit figuron deklarimi i pasurisë së tij prej kohës kur ka qenë anëtarë i Bordit drejtues të Klinikës Universitare të Toksikologjisë.

Sipas këtij deklarimi del se Sali nuk posedon asgjë personale dhe se e gjithë pasuria që ai gëzon është në emër të prindërve të tij.Alsat

Në këtë deklarim që ka bërë ai vite me parë, ai dhe familja e tij posedojnë dy banesa, një ordinancë, një dyqan dhe dy makina, njëra e tipit Fiat Brava e prodhuar në vitin 1997 dhe Lada e prodhuar më 1985.

Më poshtë sjellim pasurinë e Sali të deklaruar në Komisioni Antikorrupsion./

TË FUNDIT
35 minuta
Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re
6 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
9 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
9 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
9 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mitsotakis nuk tërhiqet, paralajmëron Maqedoninë e Veriut: Kur dikush tërheq litarin, duhet të jetë gati të ‘thyhet’
9 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Si po zhvillohen bisedimet për Qeverinë, flet zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së
24 orë
LSDM gati për lider të ri, ja emrat e përfolur?
1 ditë
Rusia heq shenjuesit e kufirit me Estoninë, reagon me urgjencë kreu i NATO
9 orë
Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri
1 ditë
Osmani: Mosrespektimi i vullnetit kthen “shumicën” para Marrëveshjes së Ohrit!
24 orë
Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ