Dy deputete të reja në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

Dy deputete të reja nga lista e LSDM-së do të hyjnë në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut.

Ato janë Sanela Skrielj dhe Marija Koçovska, të cilat do të ulen në karriget e Kuvendit, pasi që pjesë e Qeverisë së re do të jenë dy deputetet e deritanishme Sllavjanka Petrovska dhe Bisera Kostadinovska Stojçevska, përcjell INA.

Petrovska do të jetë ministre e re e mbrojtjes në vend të Radmilla Sheqerinskës, ndërsa Bisera Kostadinovska në postin e ministres së Kulturës.

Sanela Skrielj hyn në parlament si kandidate e 14-ta në listën e LSDM-së në njësinë e dytë zgjedhore. Ndërsa Kocovska nga njësia e pestë zgjedhore. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Bullgaria dhe Greqia nuk janë mbështetësit kryesorë të integrimit të Maqedonisë në BE

policia-714x420

Rrahja mes policëve në Qendrën Klinike në Shkup, MPB parashtroi kallëzim penal ndaj një polici

donaldtrump

Gjykata e Lartë vendos pro Trampit, ish-presidenti: Fitore e madhe për Amerikën

okb

Shefi i OKB-së: Dhjetëra fëmijë po vdesin nga uria dhe dehidratimi në Gaza, gjendja është e frikshme

Klinika-Infektive-Shkup

Komisioni për sëmundje infektive do të mbajë mbledhje, 123 raste të kollës së mirë në Shkup

moti-1

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

bislimi-petkovic-lajcak

Lajçak sot në Prishtinë, takon Bislimin për zbatimin e Marrëveshjes Bazike

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

INFO

NA NDIQ