Dy herë festuan Vitin e Ri 2018, kështu ndodh kur udhëtoni nga Zelanda e Re në Havai (Foto)

Aeroplani i aviokompanisë “Hawaiian Airlines” që po fluturonte nga Auckland i Zelandës së Re që aterroi më 31 dhjetor 2017 rreth orës 23:55, për shkak të një vonese të paparalajmëruar është nisur me 10 minuta vonesë.

Si rezultat i kësaj vonese, pasagjerët janë detyruar ta presin Vitin e Ri në pistë, por atyre shpejt u dha edhe një mundësi që ta presin siç e kishin planifikuar, transmeton Telegrafi.

Pasi aterruan në Honolulu, e kishin përpara gjithë ditën që ta kompensojnë padrejtësinë që u ishte servuar nga aviokompania.

Because of an unexpected delay, Hawaiian Airlines flight 446 took off in 2018 and will land in 2017. #timetravelpic.twitter.com/A5vesXmjqq

— Sam Sweeney (@SweeneyABC) December 31, 2017

Dhe duke marrë parasysh se Auckland është 23 orë para Honolulus, pasagjerët kanë arritur në Havai rreth orës 10:16 të 31 dhjetorit 2017.

Kështu kishin kohë të mjaftueshme që të përgatitjen për pritjen e vitit të ri 2018. /Telegrafi/