Dy finale të humbura, Italiano: E dhimbshme! Shoh djemtë dhe vuaj

Picture of INA
INA

08/06/2023

Fiorentina humbi një tjetër finale, të dytën radhazi brenda pak ditësh.

Ëndrra Conference League nuk u realizua, me trofeun që shkoi për West Ham pas triumfit 2-1.

Goli i Bowen (90′) tronditi italianët dhe nisi festën në kampin londinez. Trajneri i Fiorentinës, Vincenzo Italiano e cilësoi të rëndë këtë humbje.

“Të humbësh dy finale, aq më tepër duke luajtur futboll të mirë, dhemb shumë. S’e prisja të përfundonte kështu, sidomos pas reagimit të bukur të skuadrës dhe barazimit të Bonaventurës.

Mandragora kishte shansin e golit të dytë. Më pas erdhi ai gol i pësuar në fund që na kushtoi trofeun.

Ndoshta do ishim favoritë në shtesa. I shoh djemtë të shkatërruar dhe ndihem keq. Çfarë ndjesie e keqe, do doja të mos e përjetoja kurrë“, u shpreh trajneri italian.

TË FUNDIT
10 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
10 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
10 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
10 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
10 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...

ME TE LEXUARA

10 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...
10 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
10 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
10 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
10 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
1 ditë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
1 ditë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

LEXO MË SHUMË

manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

lukaku

Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë

araujo

Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!…

perez real

Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

INFO

NA NDIQ