Dy flamuj të Kosovës janë vendosur sot në oborrin e Komunës së Mitrovicës së veriut

INA
INA

25/07/2023

Dy flamuj të Kosovës janë vendosur sot në oborrin e Komunës së Mitrovicës së Veriut të udhëhequr nga Erden Atiq.

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka raporton se vendosja e flamujve u bë para pak minutash.

Flamuj të Kosovës janë vendosur më herët edhe në Komunën e Leposaviqit, në Komunën e Zveçanit dhe atë të Zubin Potokut.

Situata në veri mbetet e tensionuar që prej majit, kur kryetarët e rinj shqiptarë atje u futën në objektet komunale me ndihmë të Policisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rip-600x360

Vdes në detyrë në Jarinjë një polic kufitar i Njësisë Speciale

granit plavaa

Të burgosurit tentuan ta sulmojnë Plavën: Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridonës shpërndahen në burgje të ndryshme

shaban liridona

Shaban Murseli pretendon se Milaim Zeka i kishte kërkuar Behgjet Pacollit përmes Naim Murselit 100 mijë euro

Liridona ademaj

Avokati Spartak Ngjela flet për rastin e Liridona Ademajt

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Babai takon Naim Murselin në burg: Djali im nuk ka ditur gjë për vrasjen e Liridonës atë natë

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

INFO

NA NDIQ