Dy kafene në Shkup do të mbyllen për 10 ditë, nuk e respektuan orarin e punës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Mars, 2023

Kafenetë “Intermezzo” dhe “Mosh” në Shkup do të mbyllen për 10 ditë për shkak të mosrespektimit të orarit të punës.

Në kontrollet e Inspektoratit të Tregut nëpër lokale në Shkup gjatë fundjavës së kaluar, në këto dy lokale është konstatuar se festa ka zgjatur edhe pas orës një të mëngjesit.

Inspektorët kanë hyrë në objekte rreth orës 01:30, pasi në periudhën e fundit qytetarët kanë raportuar vazhdimisht se nuk respektohet orari i punës dhe gjatë gjithë natës kanë dëgjuar muzikë me zë të lartë.

“Procesverbali është përpiluar dhe dënimi është 10 ditë mbyllje. Gjatë ditës së sotme duhet të dorëzohen vendimet, pas së cilës do të vendosen shenjat”, thonë nga Inspektorati i Tregut.

Sa i përket “Intermezzo” dhe “Mosh”, Komuna Qendër vazhdimisht pranon ankesa nga qytetarët për muzikën e lartë. Komuna u ka vendosur disa herë gjoba për zhurmë këtyre kafeneve.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ