Dy kandidatë për rektor të Universitetit “Nënë Tereza” në Shkup?! (FOTO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2022

Universiteti Nënë Tereza në Shkup do të shpall konkurs për rektor pasi mandati i rektorit të deri tanishëm Aziz Pollozhani ka përfunduar.

Ky universitet ballafaqohet me shumë problem tekniko-administrative të cilët edhe ishin lajm ditët e fundit që kishte konstatuar Inspektoriati i Arsimit për parregullsitë në atë Universitet.

Por kush do të jetë rektor i ri i  këtij universiteti?

Portali Shqipmedia ka arritur të mësoj se dy figura të njohura publike janë kandidat që do të konkurojnë për këtë post. Teuta Arifi ish kryetarja e komunës së Tetovës dhe Prof.Dr Izet Zeqiri njëherit anëtarë i Akademisë së Shkencave të Maqedonisë.

Se kush do të zgjidhet rektor tek Universiteti “Nënë Tereza” do të dihet deri në fund të muajit kur do të votojnë Këshilli i Profesorëve i këtij universiteti. Kandidati i cili merr më shumë vota zgjidhet rektor./ Shqipmedia

TË FUNDIT
12 minuta
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
5 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
5 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
5 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
5 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

1 ditë
Policia gjen arsenal armësh në shtëpitë e dy qytetarëve në Zubin Potok
12 minuta
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
1 ditë
BFI nuk e njeh vendimin e Gjykatës: Selver Xhemaili është myfti i Tetovës
6 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
1 ditë
Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke
1 ditë
Gjithsej 36 ish-deputetë do të marrin apanazh në 12 muajt e ardhshëm
6 orë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
1 ditë
Biden dhe Zelensky nënshkruajnë marrëveshje 10 vjeçare për mbrojtjen
1 ditë
Kuvendi me tre nënkryetarë të rinj, Bendevska nuk u betua me emrin kushtetues

LEXO MË SHUMË

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

vucic dodik

Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ