Dy klube të Premier Ligës të gatshme të paguajnë 200 milionë euro për Viniciusin

Picture of ina-online
ina-online

06/04/2024

Dy klube të Premier Ligës raportohet se ia kanë bërë të qartë Real Madridit se do të paguanin deri në 200 milionë euro për transferimin e Vinicius Junior.

Liverpooli dhe Chelsea në ditët e fundit kanë shprehur interesim për anësorin brazilian.

Pas raportimeve se Reali pritet të transferojë Kylian Mbappen si lojtar të lirë, kanë nisur spekulimet për Viniciusin.

Sipas gazetës “El Debate”, Liverpooli dhe Chelsea dëshirojnë transferimin e brazilianit dhe do të paguanin deri në 200 milionë euro për shërbimet e tij.

Edhe PSG-ja do të ishte e gatshme të ofronte të njëjtën shumë dhe e sheh si zëvendësues të përkryer të Mbappes.

Mirëpo, besohet se Vinicius nuk dëshiron të largohet nga Reali dhe klubi spanjoll nuk pritet të shqyrtojë ofertat që mund të vijnë për të gjatë verës.

TË FUNDIT
3 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
3 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
3 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
3 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
4 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

18 orë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)
18 orë
Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024
4 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij
1 ditë
Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)
3 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
1 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
3 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
1 ditë
Sot finalja e madhe mes United dhe City
3 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ