Dy persona dyshohen se kanë kryer veprën penale “braktisja dhe keqtrajtimi i fëmijës” në Dibër

INA
INA

20/12/2023

Kallëzim penal për një burrë dhe një grua për neglizhencë dhe keqtrajtim të fëmijës, njofton MPB.

“SPB Dibër ka paraqitur kallëzim penal kundër S.R.(28) nga Shkupi dhe V.I.(22) nga Kumanova për shkak të ekzistimit të shkaqeve të dyshimit për veprën penale “braktisja dhe keqtrajtimi i fëmijës””.

Nga MPB zbuluan se ato kanë neglizhuan detyrën e kujdesit dhe edukimit dhe braktisën fëmijët e tyre të mitur, të cilët u gjetën duke lypur më datë 24.11.2023 në rrugën “1 Mai” në Dibër.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ut zaim

Xheladini: Pse rritje pagash vetëm për Universitetin Kirili dhe Metodi” në Shkup dhe jo për Universitetin e Tetovës

gjykata-kushtetuese

Gjykata kushtetuese duhet të sjellë vendim për “nacionalitetin” në Ligjin për evidencën amë

musa blerim

“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

vmro-bdi

BDI: Mickoski injoroi Amerikën, injoroi Europën, po injoron edhe të ardhmen europiane të qytetarëve

foshnje bebe

Të dhëna alarmante/ Martohen vëlla e motër në Veles se u ngatëruan gjatë birësimit

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

Seancë e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ