Dy persona kapen duke prerë dru pa leje, MPB me kallëzim penal për vjedhje

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2023

MPB njofton se policia e Koçanit ka dorëziar kallëzim penal ndaj një kompanie dhe J.D. (40) dhe R.D. (43), të dy nga Probishtipi për vjedhje të druve për zjarr, përcjell TV21. Të njëjtit dyshohen për veprën penale “vjedhje”.

“Të raportuarit, si të punësuar në subjektin juridik më datë 01.10.2022 në vendin e quajtur “Babini Gradini” në Pyje, Njësia Ekonomike “Zletovska Reka – Ponikva”, gjatë një kontrolli aksionar të punonjësve policorë, në bashkëpunim me Inspektoratin Shtetëror për Pylltari dhe Gjueti, janë gjetur duke prerë dru zjarri pa poseduar dokumentacion përkatës të lëshuar nga organi kompetent”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT
25 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
32 minuta
Analisti kosovar i'a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!
39 minuta
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
41 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
2 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

ME TE LEXUARA

16 orë
KSHZ-ja shqyrton ankesën e Frontit Evropian
3 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues
11 orë
Nesër seanca konstituive e Kuvendit
7 orë
Kurti në hapjen e edicionit të 21-të të Javës së Bibliotekës
14 orë
Xhem Baruti Lamallari: Ky djalosh u vra sonte, ditë më parë u feju, nesër e varrosin prindërit e shkretë
3 orë
Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re
11 orë
Bogoev: Jam i aftë për të qenë lider i LSDM-së
6 orë
ZNAM në Qeveri me VMRO-DPMNE-në, ja cilat ministri do t’i marrë

LEXO MË SHUMË

mjegull-aeroport aeroplan avion

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

raci haradinaj

Analisti kosovar i’a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

INFO

NA NDIQ