Dy prej të plagosurve në Pejë hyjnë në operim – ngjarja dyshohet se ndodhi për shit-blerjen e një veture

Picture of INA
INA

23/05/2024

Tre të plagosurit në Pejë kanë mbërritur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Njëri nga të plagosur është në gjendje të rëndë ku menjëherë është futur në sallë të operimit.

Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar mjeku kujdestar, Ejup Govori, i cili tha se pacienti që është futur në operim është i vitit të lindjes 1973.

“I kemi pranuar tre pacientë me plagë nga arma e zjarrit. Njëri nga ta, në gjendje më të rëndë është futur në sallë të operimit, kurse edhe një tjetër pritet tash të hyjë. Kurse, në gjendje më të lehtë është një tjetër, por edhe ai ka plagë serioze”, tha Govori për Klankosova.tv.

Ngjarja, sipas burimeve të Klan Kosovës raportohet të ketë ndodhur pas një mosmarrëveshjeje për shit-blerjen e një veture.

Të tre të plagosurit i përkasin të njëjtës familje, përkatësisht babai me dy djemtë.

TË FUNDIT
2 ditë
Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare
2 ditë
Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke
2 ditë
Policia gjen arsenal armësh në shtëpitë e dy qytetarëve në Zubin Potok
2 ditë
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
3 ditë
Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

vrasje

Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare

Jorn-Rohde

Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke

Policia-e-Kosoves-800x445

Policia gjen arsenal armësh në shtëpitë e dy qytetarëve në Zubin Potok

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

william walker uoker kurti

Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri

besnik bislimi

Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane

Hovenier

Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

INFO

NA NDIQ