Dy prokurore të reja në Prokurorinë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit

INA
INA

12 Korrik, 2023

Prokuroria Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit tash ka edhe dy prokurore të reja, ndërsa njërës i ishte vazhduar mandati.

Bëhet fjalë për prokuroret Olivera Proeska, Verica Berxhetska Kërsteva dhe Milica Gavrillova, e cila edhe deri më tani ishte prokurore në PTHP NKOK.

Në mesin e kandidatëve të tjerë të paraqitur të cilët nuk u zgjodhën janë Gazmend Mehmeti, Elizabeta Josifovska, Aleksandar Markovski dhe Vladimir Millosheski.

Më parë, në mbledhjen e sotme të 82-të, Këshilli i Prokurorëve Publikë i zgjodhi Artan Ajron dhe Natasha Goxhoskën prokurorë publikë në Prokurorinë e Lartë Publike dhe Natalia Tasevskën dhe Elvin Veliun në Prokurorinë Publike të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan. Një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Screenshot_2023-10-02-23-10-48-452-edit_com.android.chrome

Aliti: Ahmeti ka biseduar me Kovaçevskin për Ligjin e UÇK-së (video)

Screenshot_2023-10-02-22-04-57-428-edit_com.android.chrome

Gjeneral Lama: Aleksandër Vuçiqi, komandant i paaftë dhe frikacak…

LSDM SDSM

LSDM: Nuk rritet çmimi i energjisë elektrike, nga dhjetori rikthehet tarifa e lirë ditore

bilall kasami

Kasami paralajmëron prurje të reja në Lëvizjen BESA: Bashkohuni në kalanë e shpresës dhe dinjitetit!

universiteti-i-tetoves-UT

Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

arber ademi

Ademi: Opozita e bashkuara, zëdhënëse e VMRO-së!

Arbri 05

FNT SkupiFestival Shkup së shpejti do të fillon edicionin e tij të 17 të me radhë

fatos reka arjanit hoxha

Hoxha priti në takim ambasadorin e Fatos Reka

INFO

NA NDIQ