Dy raste të dhunës në familje u raportuan dje në polici

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/01/2022

Dy raste të dhunës në familje janë raportuar në 24 orët e fundit në rajonin e Pollogut.

Në Tetovë raportohet se është privuar nga liria një 42 vjeçar, pasi që ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij, vajzën e mitur dhe më pas edhe nënën e tij.

“Pjesëtarët e policisë nga Sektori për Punë të Brendshme Tetovë mbrëmë (03-janar) rreth orës 21:00 kanë privuar nga liria 42-vjeçarin R.S. nga një fshat i rrethit të Tetovës, i cili një orë më herët në shtëpinë familjare kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten, vajzën e mitur, e më pas edhe nënën e tij. Ai është ndaluar në Stacionin Policor Tetovë për sqarim dhe dokumentim të plotë të rastit, pas së cilës do të përgatitet parashtresa përkatëse”, bëjnë të ditur nga SPB-Tetovë.

Ndërsa në Gostivar është privuar nga liria një 34 vjeçar pasi që ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij 23 vjeçare dhe dy fëmijët e tyre të mitur.

“Dje (03-janar) rreth orës 18:20, zyrtarë policorë të SPB Tetovë – Departamenti për Punë të Brendshme Gostivar, kanë privuar nga liria 34-vjeçarin F.A. nga një fshat i rrethit të Gostivarit, i cili paraprakisht në një banesë në Gostivar, kishte sulmuar fizikisht gruan e tij 23-vjeçare dhe dy fëmijët e tyre të mitur. I njëjti është ndaluar në Stacionin Policor Gostivar për procedurë të mëtutjeshme dhe kundër tij do të përgatitet parashtresë përkatëse”, theksojnë nga SPB-Tetovë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN sonte mban tubimin qëndror në Shkup, kanë një kërkesë për pjesëmarrësit

bilall kasami

Kasami: Një ndër pikat kryesore të qeverisë së ardhshme do të jetë procesi i decentralizimit

inbound6681746849427487932

Sistemi zgjedhor në RMV të plotësohet me lista të hapura dhe votim për kandidatin e preferuar

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

INFO

NA NDIQ