Dy shkolla të Shkupit kalojnë në mësim online, ky është shkaku

Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2022

Nxënësit e shkollës së mesme të ndërtimtarisë “Zdravko Cvetkovski” prej të mërkurën do të kalojnë në mësim online për shkak të mungesës së ngrohjes, shkruan Alsat.

Nga udhëheqja e shkollës thanë për Alsat se mësimi online do të jetë i përkohshëm derisa Qyteti i Shkupit të gjej zgjidhjen e duhur për këtë problematikë. Drejtoresha e shkollës, Anita Tomovska tha se për këtë vendim tashmë është njoftuar edhe Qyteti i Shupit dhe dikasteri i Arsimit, ndërsa ky i fundit ka dhënë edhe pëlqimin për mësim online. Gjithashtu, sipas Tomovskës për mësimin online është marrë edhe pëlqim nga Këshilli i prindërve, mësimdhënësve dhe shkollës.Alsat ka mësuar se me problem të njëjtë po përballet edhe shkolla e mesme ekonomike “Arseni Jovkov”. /Alsat

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

438237609_7297035567018411_5241735204519391833_n-1-780x470

BDI-ja nisi festën në Sheshin Skënderbeu në Shkup, Grubi: Fitoi UÇK-ja dhe Ali Ahmeti

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

INFO

NA NDIQ