Dy shtetas të Maqedonisë u bënë milionerë nga lojërat e fatit, sa para fituan dhe nga janë?

Picture of INA
INA

31/10/2023

Dy shtetas të Maqedonisë së Veriut përmes lojrave të fatit gjatë vitit 2022 janë bërë milionerë. Këtë e ka bërë të ditur drejtoresha e Drejtorisë së të Hyrave Publike, Sanja Llukarevska.

Ata ishin më me fat gjatë vitit të kaluar duke fituar miliona denarë përmes lojrave të fatit.

“Më së shumti fat vitin e kaluar kanë pasur qytetarë nga Kërçova dhe Koçani. Të dy kanë fituar të ardhura nga lojërat e fatit, të organizuar nga Lotaria Shtetërore. Qytetari i Kërçovës ka realizuar fitime në shumë prej 32.9 milionë denarëve, ndërsa personi nga Koçani realizoi fitim nga loja e fatit, në shumë prej 27.3 milionë denarëve”, tha Llukarevska. (INA)

TË FUNDIT
2 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
2 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
4 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
15 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
18 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

ME TE LEXUARA

15 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
23 orë
Fari Hiseni nga LD: BDI në foltore e paraqet veten si shqiponjë, ndërsa në negociata bëhet një kanarinë
4 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
22 orë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë
2 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
21 orë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital

LEXO MË SHUMË

IMG_4341

Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

BDI Ali Ahmeti

Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

moti Vapa nxehti temperaturat

Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

Arben Fetai Qeveri

Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

bilall kasami

Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin

natasha gaber

Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

kameramedia

Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

Tabanoc kufi

Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc

INFO

NA NDIQ