Dy shtetas të Shqipërisë dhe një italian ndalohen në city mall, ja çfarë kanë bërë

0

Gjatë ditës së djeshme, dy shtetas të Shqipërisë dhe një italian, janë ndaluar nga policia nën dyshimin se kanë bërë plaçkitje të rëndë.

“Më datë 19.02.2020, rreth orës 16.30, zyrtar policor nga SPB Shkup, në Qendrën Tregtare ‘City Mall’, ka privuar nga liria K.G (44) nga Shqipëria dhe P.G (49) nga Italia, për shkak dyshimit se kanë bërë veprën penale ‘grabitje e rëndë’. Ata janë mbajtur në stacionin policor në Karposh për procedurë të mëtutjeshme”, kanë thënë nga MPB, përcjell SHENJA.