Dy të vdekur në një aksident në rrugën Prespë-Tërpejcë

Picture of ina-online
ina-online

17/06/2024

Dy persona kanë humbur jetën në një aksident trafiku në Parkun Kombëtar të Galiçicës, kur automjeti me të cilin udhëtonin ka dalë nga rruga rajonale Trpejcë – Prespë dhe ka rënë në humnerë, përcjell INA.

Të ndjerit ishin nga Resnja të moshës 60 vjeçare.

Në vendin e ngjarjes ndodhen ekipet e alpinizmit nga Ohri dhe policia.

Jozyrtarisht, aksidenti ka ndodhur në një pjesë të rrugës që nuk është e siguruar me gardh.

Ky drejtim rrugor mbyllet gjatë muajve të dimrit për arsye sigurie, ndërsa gjatë periudhës së verës paguhet një tarifë hyrjeje. Në disa pjesë rruga është e dëmtuar dhe e pasigurt për vozitje.(INA)

TË FUNDIT
52 minuta
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
54 minuta
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
2 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
2 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
2 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi (FOTO)
7 orë
BDI: Ahmeti njoftoi ambasadoren norvegjeze për angazhimin e Poll Villiams në përpilimin e platformës së legjitimitetit
1 ditë
VLEN: Kandidatët për zv.ministra përfaqësojnë dinjitet dhe profesionalizëm
1 ditë
Profesori Astrit Iseni nga Kumanova emërohet zv/ministër i MPB
52 minuta
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
1 ditë
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
11 orë
Shkup, 110 gjoba për shkelje të rregullave në trafik
1 ditë
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

IMG_0039

Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!

INFO

NA NDIQ