Dy të vdekur nga stuhia në SHBA

0

Të paktën dy persona humbën jetën në stuhinë që goditi pjesën qendrore të SHBA-së, duke lënë prapa shtëpitë, automjetet dhe pemët e shkatërruara dhe të dëmtuara, transmeton Klan Kosova.

Një 83-vjeçar vdiq në Arkanzas kur stuhia përmbysi rimorkio e tij, ndërsa në jug të Kentaktit, një grua 79-vjeçare humbi jetën kur tornado goditi shtëpinë e saj.