Dy të vrarë dhe katër të plagosur nga bombardimet në Kharkiv të Ukrainës

INA
INA

03/06/2023

Guvernatori, Oleg Sinegubov përmes një shkrimi në Telegram, ka bërë të ditur se nga bombardimet në rajonin verior të Kharkivit të Ukrainës janë vrarë dy persona.

Ai përmes këtij postimi tha se Rusia ka lëshuar dy bomba ajrore në një fshat në rrethin Kupiansk të këtij rajoni, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Sinegubov njoftoi se të vrarët janë një grua dhe një burrë i moshuar, derisa bëri të ditur se edhe tri gra dhe një trevjeçar janë plagosur nga ky sulm me bombë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Gaza

G7: Nevojitet veprim urgjent për të minimizuar humbjet civile në Gaza

biden-trump

Biden: Nuk jam i sigurt nëse do të kandidoja përsërsi, nëse Trump nuk do të ishte në garë

Putin

Putin mbërrin në Emiratet e Bashkuara Arabe

Zelenski

Ambasadorja e Ukrainës tregon arsyet pse Zelensky nuk iu drejtua Kongresit amerikan

europa_flamujt

Samiti BE-Kinë përballet me pengesa të mëdha

grat me te fuqishme

Forbes publikon listën e femrave më të fuqishme në botë, kryeson Ursula von der Leyen

An Ukrainian national flag flag waves over the center of Kharkiv, Ukraine's second-largest city, Friday, Feb. 4, 2022. The situation in Kharkiv, just 40 kilometers (25 miles) from some of the tens of thousands of Russian troops massed at the border of Ukraine, feels particularly perilous. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Rusia gjatë natës ka lëshuar 48 drone mbi Ukrainë, rrëzohen 41

JIM townsend

Townsend: Nuk mendoj se do ketë shpërthim lufte në Ballkan

Benjamin Netanyahu

Netanjahu: Vetëm ushtria izraelite mund të çarmatosë Gazën

INFO

NA NDIQ