Dy ushtarë izraelitë të plagosur në sulmin me dron të Hezbollahut

INA
INA

03/11/2023

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit kanë njoftuar se dy ushtarë janë plagosur në një sulm me dron të Hezbollahut në një pozicion të ushtrisë në zonën e malit Dov në kufirin me Libanin mbrëmë.

Të dy ushtarët u dërguan në spital për trajtim të mëtejshëm, raporton “The Times of Izrael”.

IDF ndërkaq tha se si kundërpërgjigje, ka goditur dhe vrarë operativët e Hezbollahut në një vend që i përkiste grupit terrorist.

Në një rast tjetër, një tank granatoi një skuadër antitank të Hezbollahut në Libanin jugor gjatë natës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

biden-trump

Biden: Nuk jam i sigurt nëse do të kandidoja përsërsi, nëse Trump nuk do të ishte në garë

Putin

Putin mbërrin në Emiratet e Bashkuara Arabe

Zelenski

Ambasadorja e Ukrainës tregon arsyet pse Zelensky nuk iu drejtua Kongresit amerikan

europa_flamujt

Samiti BE-Kinë përballet me pengesa të mëdha

grat me te fuqishme

Forbes publikon listën e femrave më të fuqishme në botë, kryeson Ursula von der Leyen

An Ukrainian national flag flag waves over the center of Kharkiv, Ukraine's second-largest city, Friday, Feb. 4, 2022. The situation in Kharkiv, just 40 kilometers (25 miles) from some of the tens of thousands of Russian troops massed at the border of Ukraine, feels particularly perilous. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Rusia gjatë natës ka lëshuar 48 drone mbi Ukrainë, rrëzohen 41

JIM townsend

Townsend: Nuk mendoj se do ketë shpërthim lufte në Ballkan

Benjamin Netanyahu

Netanjahu: Vetëm ushtria izraelite mund të çarmatosë Gazën

mexhiti arabi

Mexhiti: Maqedonia e Veriut dhe Emiratet e Bashkuara Arabe do të forcojnë bashkëpunimin në shëndetësi

INFO

NA NDIQ