“Dybala dhe Lukaku te Fenerbahce? Trajneri Mourinho i hedh poshtë thashethemet: “Nuk jam i interesuar”…

Picture of INA
INA

04/06/2024

José Mourinho shfaqet te Fenerbahce dhe mohon të gjitha thashethemet për transferimin e Paulo Dybala dhe Romelu Lukaku.

‘Special One’, në fakt, donte të sqarohej dhe i bëri ish-tifozët e tij të merrnin frymë lehtësuese, duke çmontuar çdo spekulim për kërkesat e bëra ndaj klubit sapo mbërriti në Turqi:

“Dybala dhe Lukaku? Nuk kam asnjë interes për lojtarët e mi, kështu që nuk jam i interesuar për asnjë lojtar të Romës, kam dëgjuar se kisha kërkuar Lukakun dhe Dybala, por nuk është kështu, unë nuk i dua këta lojtarë”.

Dhe për të mos u keqkuptuar, portugezi saktësoi: “Dua të jem i qartë, nuk kam diskutuar asnjë emër dhe askënd për transferimet. Këtu në Fenerbahçe dua të shoh projektin dhe stabilitetin. Folëm për profile, jo për emra”.

“Jam i sigurt se do të ndërtojmë një ekip shumë të fortë për të realizuar ëndrrat e tifozëve të Fenerbahçes. Kultura këtu është pak më ndryshe, ka shumë hipoteza”,- saktësoi ai.

Një mesazh i qartë transferimi, i cili nuk mund të mos kënaqë tifozët e Romës dhe pjesërisht edhe të Napolit duke qenë se belgu është në orbitën e klubit italian me ardhjen e Antonio Contes.

Mou, duke folur për aventurën e re në klubin turk, më pas shpjegoi se çfarë e shtyu të pranonte destinacionin: “Për ambicie. Për mua Fenerbahçe është ambicie. Mund të kisha qëndruar në Portugali, të rrija në shtëpi dhe të vizitoja nënën time çdo ditë: por kjo është ambicie për mua…

Ambicia është të luash për të fituar, duke ndier presionin për të fituar çdo ndeshje nëse dëshiron të jesh kampion. Projekti që më paraqitën kishte ndikim tek unë dhe tani është radha ime që të kem ndikim në projekt”.

TË FUNDIT
27 minuta
Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA
28 minuta
Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë
52 minuta
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
55 minuta
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

ME TE LEXUARA

4 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
55 minuta
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
16 orë
Sot dy ndeshje në Euro 2024: Vëmendja tek sfida Zvicër – Gjermani
52 minuta
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
15 orë
8 ndryshime në formacion, mësoni si do të luajë Spanja ndaj Shqipërisë
28 minuta
Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

LEXO MË SHUMË

xhaka zvicer

Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

spaleti

Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

xhaka gjermani

Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara

Skoci Hungari

Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

zvicer gjermani

Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

mirlind daku

UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës

ardian kozniku

Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën

tifozet kombetarja

Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

INFO

NA NDIQ