Dybala e pranon se Juventusi i ka ende borxh disa paga

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Paulo Dybala u ka thënë hetuesve në marrjen e tij në pyetje se pranon se Juventusi ende i detyrohet atij më shumë se tre milionë euro.

Reprezentuesi argjentinas ishte mes lojtarëve të Juventusit që ranë dakord të hiqnin dorë nga paga e katër muajve, por hetuesit kanë sekuestruar dokumente që duket se vërtetojnë se bardhezinjtë kanë bërë marrëveshje sekrete për të paguar një pjesë të parave nën tryezë.

Ekziston një hetim penal në vazhdim i kryer nga prokurori i Torinos dhe një hetim i dytë i FIGC që mund të çojë në një tjetër dënim për Bianconerët pas një zbritjeje prej 15 pikësh për vlerat e transferimit të fryra artificialisht.

Dybala u intervistua për herë të dytë nga hetuesit shkurtin e kaluar në Romë dhe La Gazzetta dello Sport raporton se çfarë tha argjentinasi.

“Nuk e mbaj mend kur është paguar rroga e muajit të kaluar, por e di që Juventusi ende më ka borxh”, ka thënë fillimisht Dybala.

“Kur bëmë marrëveshjen, e dija që nëse do të kisha akoma kontratë, do të merrja më shumë para në muajt në vijim, por nëse largohesha, ata duhej të paguanin menjëherë”.

“E di që Juventusi ka shansin e fundit për të më paguar në prill 2023. Nëse nuk e bëjnë këtë, avokati im do të bëjë një kërkesë me shkrim, por unë dua ta shmang këtë skenar. Nuk dua të padis Juventusin”.

Sipas raportit, Juventusi ende i detyrohet Dybala 3.7 milionë euro dhe avokati i tij Luca Ferrari ka bërë tashmë një kërkesë zyrtare për të marrë paratë.

Avokati i lojtarit kërkoi kompensim për dëmin, duke qenë se Dybalas iu premtua një kontratë e re në fund të vitit 2021, por përfundimisht nuk iu ofrua një marrëveshje e re.

“Kjo nuk është ajo që kisha kërkuar. Gjithçka që dua është paga ime e papaguar”, u ka thënë Dybala hetuesve.

TË FUNDIT
12 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
13 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
13 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ME TE LEXUARA

12 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
2 ditë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
2 ditë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

LEXO MË SHUMË

paris 24

Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

Strakosha

Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

sylvinjo silvinjo

Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ