Dybala mbetet te Roma

INA
INA

8 Qershor, 2023

Sulmuesi Paulo Dybala do të jetë pjesë e skuadrës së Romës të paktën edhe për edicionin e ardhshëm, ka njoftuar “Calciomercato” të enjten. Mësohet se Dybala ka refuzuar ofertën e Newcastle Unitedit për të mbetur te skuadra e Romës, me të cilën ka kontratë deri në vitin 2025.

Argjentinasi po ndihet i lumtur në kryeqytetin italian dhe edicionin e fundit ka treguar formë të mirë.

29-vjeçari shënoi 18 gola dhe bëri 8 asistime në 38 paraqitje për Romën në të gjitha garat.

Dybala iu bashkua Romës verën e shkuar si lojtar i lirë, ndërsa karrierë në Itali ka bërë edhe te Juventusi e Palermo.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

mario balotelli

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

di maria

Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

INFO

NA NDIQ