Dyshohet se shqiptari e kishte ther me thikë gjermanen 14 herë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/01/2022

Vetëm pak ditë pas lirimit nga burgu, përndjekësi Alban H. (39) sulmon sërish, duke goditur viktimën me thikë!

Gjykimi për tentativë vrasjeje në Gjykatën e Qarkut të Mynihut I. Burri nga Shqipëria takoi viktimën e tij të mëvonshme në vitin 2019. “Më erdhi keq për të. Ai nuk kishte banesë, e mora me vete”, tha në gjykatë nëna e një vajze 10-vjeçare. Ajo e ndihmoi Alban H. ku mundi dhe madje u dashurua me të.

Kur ai filloi të pinte dhe ta godiste, nëna (43) ndërmori një ndalim kontakti për Alban H. Më pas ai filloi të pinte, u bë i dhunshëm, edhe përballë vajzës. Gruaja (43) pranpo edhe dy herë ndalim kontakti. Duke qenë se Alban H. nuk e respektoi, në muajin dhjetor 2020 ai u burgos dhe kaloi tre muaj pas hekurave.

Ai u lirua më 10 mars – vetëm pak ditë më vonë, Alban H. asaj i bëri pritë. “Mos bëj tani ndonjë marrëzi”, mësohet të ketë thënë ajo. Më pas, sipas prokurorisë H. ka nxjerrë një thikë dhe e ka goditur “gjashtë herë fort në zonën e kokës dhe qafës”. Një kalimtar ka ndërhyrë – por Alban H. sërish e ka goditur me thikë tre herë në gjoks dhe në stomak ish-in e tij, transmeton portali Shtegu. Viktima ka pësuar gjithsej 14 plagë me thikë dhe është dashur të operohet urgjentisht.

Avokatët e tij mbrojtës, Christina Keil dhe Jürgen Hadinger thanë se klienti i tyre mohoi të kishte kryer krimin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia gjermane gjermani

Shqiptari (23) arratiset nga policia gjermane me 200 km/h

kurti len

Albin Kurti tubim të përbashkët me opozitën në Cyrih të Zvicrës (FOTO)

Kurti len opozita kasami gashi mexhiti

Albin Kurti tubim të përbashkët me opozitën në Berlin (FOTO)

policia italiane

Kërkohej nga Italia, shqiptari arrestohet në aeroportin e Valencias

policia-kosoves

Hajnat bëjnë kërdi në shtëpinë e mërgimtarit në Gjilan, ia vjedhin çantën me mbi 145 mijë euro që i solli nga Zvicra

ilir ikonomi

Ilir Ikonomi, fituesi i Çmimit ‘Lumo Skëndo’ me ‘Apostulli-n’

zvicer zurich cyrih

Universiteti i Cyrihut tërhiqet nga renditja ndërkombëtare e universiteteve

zvicer-1

Gjeneva mund të kërkojë taksi elektrike nga viti 2030

euro

Sa do të rriten pagat në eurozonë?

INFO

NA NDIQ