E akuzuan për vjedhje të këngës, grupi tërheq padinë ndaj Dua Lipës

Picture of INA
INA

09/06/2023

Një grup i zhanrit “reggae” në Florida ka vendosur që të heqë dorë nga akuzat që i bën kundrejt Dua Lipës se ka kopjuar këngën “Levitating” nga kënga e tyre që ishte publikuar vite më parë.

Grupi i quajtur Artikal Sound System ngrehu padi kundër yllit me akuzën se kishte marrë melodinë e tyre të këngës “Live Your Life”, transmeton Indeksonloine.

Por, në një dosje, të mërkurën (7 qershor) avokatët e Artikal Sound System dhe Lipa bën një kërkesë të përbashkët duke kërkuar nga gjykatësi që të mbyll këtë çështje.

Nuk u dha ndonjë detaje nëse Lipa ka pranuar të paguajë para apo të ndryshonte kredit e këngës së saj.

Në një deklaratë për Billboard të mërkurën në mbrëmje, avokatja e Lipës, Christine Lepera konfirmoi se grupi kishte zgjedhur të largohej nga procesi gjyqësor.

TË FUNDIT
10 orë
Rudina Hajdari rigjen dashurinë, publikon foto me partnerin e ri 2 vite pas divorcit (FOTO)
11 orë
Festë në familjen e Donaldit dhe Romeos
11 orë
“Mollë sherri” mes Bardhit dhe ish-menaxherit të tij, reagon ashpër Sara Gjordeni
12 orë
Ilnisa dhe Meritoni bëjnë hapin e rëndësishëm në marrëdhënien e tyre
1 ditë
“Mendova se më kanë bërë magji”, këngëtari i njohur befason me rrëfimin e tij dhe flet për depresionin

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Mendova se më kanë bërë magji”, këngëtari i njohur befason me rrëfimin e tij dhe flet për depresionin
12 orë
Ilnisa dhe Meritoni bëjnë hapin e rëndësishëm në marrëdhënien e tyre
11 orë
“Mollë sherri” mes Bardhit dhe ish-menaxherit të tij, reagon ashpër Sara Gjordeni
11 orë
Festë në familjen e Donaldit dhe Romeos
10 orë
Rudina Hajdari rigjen dashurinë, publikon foto me partnerin e ri 2 vite pas divorcit (FOTO)

LEXO MË SHUMË

rudina hajdari

Rudina Hajdari rigjen dashurinë, publikon foto me partnerin e ri 2 vite pas divorcit (FOTO)

donaldi romeo

Festë në familjen e Donaldit dhe Romeos

sara

“Mollë sherri” mes Bardhit dhe ish-menaxherit të tij, reagon ashpër Sara Gjordeni

ilnisa meritoni

Ilnisa dhe Meritoni bëjnë hapin e rëndësishëm në marrëdhënien e tyre

shpat kasapi

“Mendova se më kanë bërë magji”, këngëtari i njohur befason me rrëfimin e tij dhe flet për depresionin

Screenshot_20240720_122654

Luizi publikon këngën e re (video)

anita ramush

Anita tregon se çka i pëlqen në trupin e Ramushit (VIDEO)

noizy

Noizy zbulon të vërtetën nëse është i dashuruar me dikë

luizi luna

Kënga e re e Luizit po vjen (video)

INFO

NA NDIQ