E bëri kryetare tani kërkon dorëheqjen e saj! VMRO: Arsovska, e kriminalizuar!

INA
INA

10 Korrik, 2023

VMRO-DPMNE-ja kërkon dorëheqjen e kryetares së Shkupit, Danella Arsovska, duke thënë thonë se është shkatërruese dhe kriminale deri në kockë.

Sipas partisë së Mickoskit, paaftësia e Arsovskës ishte kërcënim për infektim masiv në Shkup.

“Në Shkup prej ditësh nuk mblidhen mbeturina për shkak të paaftësisë së Arsovskës dhe pushtetit të qytetit. Dje, gjatë mbrëmjes dhe natës vonë, ekipet e formuara nga kryetarët e OBRM-PDUKM-së me ekipe dhe makineri nga qytetet e brendshme kanë ndihmuar në pastrimin e një pjese të konsiderueshme të mbeturinave të grumbulluara me ditë të tëra nga rrugët. Por paaftësia dhe primitivizmi i Arsovskës nuk ka kufi dhe kjo u pa kur drejtori i saj në NP Drisla refuzoi të pranonte mbeturinat që i merrnin kamionët”, thekson VMRO-ja.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Ligji për amnisti është dorëzuar në Kuvend – do të zbatohet me procedurë të shkurtuar

Gruevski-Mijallkov-dhe-Jankullovska-780x439

Jankullovska: Unë kurrë nuk jam pajtuar me arratisjen e Gruevskit

burgu

Me 24 milionë euro do të ndërtohet objekt i ri për burgun e Idrizovës, ja sa të burgosur pritet të vendosen në këtë objekt

spital-1130x635-1-696x391

Nëna e 17-vjeçarit me autizëm që u keqtrajtua në Demir Hisar: Mezi rrinte në këmbë, ishte i mbidozuar nga ilaçet

kovacevski

Kovaçevski demanton Alitin: S’kam biseduar me Ahmetin për Ligjin e UÇK-së!

maqedoni-flamuri

Maqedonia e Veriut ndër 50 vendet më të sigurta në botë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Persona të caktuar nuk do të përfitojnë nga amnistia! LSDM do të ndërhyjë me amendamente

denari-756x420-696x387-1

Nuk do të ketë rritje lineare të pensioneve! Trençevska: Për një vjet e gjysmë rritëm pensionet për 3.200 denarë

Maqedoni_Bullgari_1

Grupet punuese eksperte të RMV-së dhe Bullgarisë dje kanë mbajtur takim, në fokus realizimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

INFO

NA NDIQ