E bujshme, Broja drejt Milanit?

ina-online
ina-online

14 Gusht, 2023

Milani po synon që të afrojë në skuadër sulmuesin e PSG-së, Hugo Ekitike i cili mund t’i kushtojë arkave të Milanit plot 20 milionë euro.

“Gazzetta dello Sport” raporton se një tjetër emër në listën kuqezi, është ai i Armando Brojës i cili pritet të ketë një rikthim të vështirë në Angli me Çelsin.

Broja vjen nga një dëmtim i rëndë duke qenë se kishte këputur ligamentin fundvitin e shkuar dhe ende nuk është rikthyer në fushë. Kalimi i tij te Milani mund të jetë në formë huazimi për një sezon.

Për Brojën ka interesime edhe nga Premier Liga angleze teksa marrëdhënia e mirë që klubi i Milanit ka me Çelsin, mund të jetë një plus për kalimin e sulmuesit shqiptar në “San Siro”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

arsenal

Liverpooli, City, Arsenali e Chelsea luajnë sot në Carabao Cup

Ylber Ramadani

“Një regjisor i bukur dhe i pastër”, ja nota e Ramadanit pas ndeshjes me Juventusin

Armando Duka

Armand Duka flet pas zgjedhjes zv.president i UEFA-s

vedat-muriqi

VIDEO / “Pirati” Muriqi, me gol dhe asist ndaj Barcelonës

xavi cavi

Çavi flet pas barazimit me Majorkën e Muriqit: Kemi bërë shumë gabime

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

INFO

NA NDIQ